Ochrona Danych Osobowych

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH dla rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 190 w Warszawie

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informuję o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Przedszkole nr 190, ul. Racławicka 30a Warszawa reprezentowane przez Dyrektora Przedszkola;

2. Inspektorem ochrony danych u Administratora jest Pani Renata Zarzeczna: adres e-mail: rzarzeczna.iod@dbfomokotow.pl ; należy pamiętać, iż powyższe dane służą wyłącznie do kontaktu w sprawach związanych bezpośrednio z przetwarzaniem danych osobowych;

3. Administrator danych przetwarza Pani/Pana dane na podstawie ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe;

4. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są w celu/celach:

a) zapewnienia bezpieczeństwa dziecku,

b) prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania i wychowania,

c) wystawiania niezbędnych dokumentów;

5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celów określonych w pkt 4, a po tym czasie przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa;

6. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest obowiązkowe, ponieważ przesłankę przetwarzania danych osobowych stanowi przepis prawa – tj. art. 150 ust.1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe. Konsekwencją niepodania danych będzie brak możliwości uczęszczania dziecka do Przedszkola nr 190;

7. Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany oraz nie będą profilowane;

8. W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych przysługują Pani/Panu następujące uprawnienia:

a) prawo dostępu do danych osobowych, w tym prawo do uzyskania kopii tych danych;

b) prawo do żądania sprostowania (poprawiania) danych osobowych – w przypadku gdy dane są nieprawidłowe lub niekompletne,

c) prawo do żądania usunięcia danych osobowych (tzw. prawo do bycia zapomnianym),

d) prawo do żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,

e) prawo do przenoszenia danych,

f) prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych;

9. W przypadku powzięcia informacji o niezgodnym z prawem przetwarzaniu w Przedszkolu nr 190 Pani/Pana danych osobowych, przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego w sprawach ochrony danych osobowych: Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

Jednocześnie informuję, że w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i pracownikom oraz ochrony mienia, Przedszkole posiada monitoring w szatni dla dzieci oraz przy wszystkich drzwiach wejściowych do budynku. Monitoring nie obejmuje pomieszczeń sanitarnych, sal dydaktycznych oraz ciągów komunikacyjnych. Nagrania obrazu Przedszkole przetwarza wyłącznie do celów, dla których zostały zebrane, i przechowuje przez okres nieprzekraczający 7 dni od dnia nagrania. W przypadku, w którym nagrania obrazu stanowią dowód w postępowaniu prowadzonym na podstawie prawa lub Dyrektor przedszkola powziął wiadomość, iż mogą one stanowić dowód w postępowaniu, termin 7 dni ulega przedłużeniu do czasu prawomocnego zakończenia postępowania. Po upływie wskazanych okresów uzyskane w wyniku monitoringu nagrania obrazu zawierające dane osobowe podlegają zniszczeniu, o ile przepisy odrębne nie stanowią inaczej.
Przedszkole posiada Regulamin odtwarzania monitoringu, z którym można się zapoznać w każdej chwili.

ADMINISTRATOR